EcoCeluTerm specjalizuje się w usługach ocieplania poddaszy w budynkach z dachami spadzistymi. Firma świadczy swoje usługi w Polsce. Nasz zespół to doświadczeni fachowcy, którzy doskonale znają specyfikę lokalnych inwestycji budowlanych. Firma ociepla poddasza zarówno w nowych budynkach, jak i modernizuje termoizolację w istniejących domach. Nasi technicy doradzają w zakresie wyboru optymalnego materiału termoizolacyjnego do specyfiki każdego budynku. Ocieplanie poddaszy na terenie Poznania i całej Polski to nasza specjalność. Oferujemy nowoczesną technologię i komponenty, dzięki którym ocieplane poddasza charakteryzują się optymalną efektywnością cieplną.
Aktualnie poddasze bywa coraz częściej wykorzystywane do zwiększania liczby pomieszczeń w domu. Nie służy już tylko jako strych, którego głównym zadaniem jest magazynowanie nieużywanych przedmiotów. Jednak stworzenie pokoi w najwyższej partii domu wymaga wykonania pewnych czynności. W takich przypadkach ważne jest tworzenie odpowiednich izolacji poddaszy.
Technicy marki EcoCeluTerm rekomendują stosowanie nowoczesnych materiałów do ocieplania poddaszy w postaci granulatu. To sypka forma:
Zaletą stosowania materiałów do ocieplania poddaszy w takiej formie jest możliwość uzyskania jednorodnej warstwy izolacyjnej. Dzięki temu do minimum ogranicza się tzw. mostki cieplne, przez które mogłoby uciekać ciepłe powietrze.
Jeśli zastanawiasz się, jak ocieplić poddasze, w naszej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiedź. Proponujemy trzy produkty, które sprawdzą się doskonale zarówno jako ocieplenie poddasza nieużytkowego, jak i użytkowego.
Wymieniona wełna celulozowa to nic innego jak ciekawe wykorzystanie makulatury. Zatem stworzenie tego produktu jest stosunkowo tanie i nie wymaga dużego nakładu pracy. Papier, który przybywa do przetwórni, trafia do rozdrabniarki, która tworzy niewielkie fragmenty, nieprzekraczające 5 cm. W następnym etapie papier trafia do kolejnej rozdrabniarki, która rozdziera już i tak małe elementy na jeszcze mniejsze części, nie większe niż 5 mm. Następnie kawałki są oblewane kwasem bornym, który ma nie dopuścić do pojawienia się pleśni lub grzybów, a także odstraszać szkodniki. Dodatkowo jest to środek zabezpieczający, ponieważ zmniejsza palność materiału. Wełna celulozowa to produkt ekologiczny i recyklingowalny, zatem każdy miłośnik ekologii powinien się nim zainteresować. Wełna celulozowa doskonale sprawdza się do ocieplenia poddaszy, ponieważ ma wyśmienite właściwości termoizolacyjne. Cechuje ją też duża gęstość, gwarantująca skuteczne docieplenie poddaszy różnych rodzajów.
Wełna mineralna należy do najpopularniejszych produktów do izolacji termicznej budynku. Tego typu materiał, umożliwiający ocieplanie strychów, ocieplanie poddasza nieużytkowego czy wreszcie poddasza użytkowego, tworzy się z kamienia bazaltowego oraz niewielkiej ilości lepiszcza. Zadaniem tego ostatniego jest spajanie włókna. Zasadniczo głównym zadaniem wełny mineralnej jest izolowanie wnętrza domu od temperatury na zewnątrz budynku. Prawidłowo wykonane izolacje poddaszy z wełny mineralnej umożliwiają często zaadaptowanie poddaszy czy strychów.
Wełna drzewna to materiał termoizolacyjny, który doskonale wypełnia puste przestrzenie. Cechy naturalnego drewna, czyli trwałość i stabilność, sprzyjają właściwościom cieplnym. Proces termoizolacji wełną drzewną polega na wdmuchiwaniu go pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu dociera nawet do najmniejszych zakamarków konstrukcyjnych. Jest to produkt całkowicie ekologiczny, powstający z sortowanych włókien sosny.
Dobre ocieplenie poddasza powinno tworzyć jednorodną warstwę izolacyjną, wypełniającą wszystkie szczeliny i trudno dostępne miejsca. W tym celu należy stosować technikę wdmuchiwania materiału termoizolacyjnego. W zależności od rodzaju poddasza i wybranego materiału stosuje się różne warstwy i sposoby aplikacji izolacji.
W przypadku ocieplania poddasza nieużytkowego procedura aplikacji izolacji polega na równomiernym ułożeniu warstwy granulatu. Grubość warstwy różni się w zależności od zastosowanego materiału i konstrukcji podłoża. Technicy rozpoczynają pracę od położenia izolacji w narożnikach i przy krawędziach stropu, a kończą układając warstwę w środkowej części. Ocieplanie strychów naszym sposobem to zadanie proste i szybkie. Zagospodaruj poddasze – ocieplenie metodą wdmuchiwania to doskonały krok w tym kierunku!
Ocieplanie poddaszy użytkowych polega na szczelnym wypełnieniu pustych przestrzeni pomiędzy stropem a podłogą, ścian kolankowych oraz dachu. W celu uzyskania dostępu do danej przestrzeni wykonuje się specjalny otwór, przez który pod dużym ciśnieniem wdmuchuje się granulat z izolacji. W ten sposób powstaje jednorodna, bezspoinowa struktura, która tworzy idealną warstwę izolacyjną.
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.