• +48 537 200 559 |
  • ul. Kminkowa 75 G/2, 62-064 Plewiska |
  • Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 19:00|
  • Sobota: 9:00 - 14:00

Naprawa izolacji dachów w Poznaniu i nie tylkoNaprawa izolacji domów w Poznaniu

Naprawa izolacji budynków to jedna z podstawowych metod termomodernizacji. Podniesienie efektywności cieplnej przez naprawę izolacji domu znajduje później odzwierciedlenie w niższych kosztach ogrzewania budynku. Wiadomo, że jest to jeden z bardziej odczuwalnych bieżących kosztów eksploatacyjnych każdego domu. Warunkiem koniecznym dla dobrej usługi tego typu jest możliwość szybkiej realizacji zadania oraz dobrej jakości materiał izolacyjny. Do najpopularniejszych metod wykonywania tego rodzaju prac w Poznaniu można zaliczyć ciśnieniową iniekcję granulatu materiału izolacyjnego. Wdmuchiwanie granulatu jest czynnością zdecydowanie szybszą i łatwiejszą niż tradycyjna naprawa izolacji.

Naprawa izolacji domów w Poznaniu i w Polsce

Rekomendujemy naprawę izolacji domów przy zastosowaniu nowoczesnej techniki wdmuchiwania granulatu materiału izolacyjnego pod ciśnieniem. Jest to optymalna technologia stosowana do naprawy izolacji domów jednorodzinnych i budynków wielorodzinnych.

Nieprawidłowe ocieplenie stropu bądź szkody związane z pojawieniem się kuny na dachu mogą być przyczyną spadków lub też strat związanych z energią cieplną. Ceny ogrzewania stale rosną, dlatego nikt nie chce płacić za ciepło, które i tak nie ogrzeje domu. Dlatego, jeśli czujesz chłód na poddaszu, pomyśl o naprawie ocieplenia dachu.

Naprawa izolacji poddasza w naszym wykonaniu to wdmuchiwanie materiału, który zapewnia uszczelnienie dachu. Gwarantujemy zadowalające efekty oraz sprawne przeprowadzenie zabiegu – dzięki dużemu doświadczeniu w tym aspekcie. Metoda wdmuchiwania jest stosowana i ceniona od wielu lat. Jej zalety są trudne do przecenienia. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich.

Metoda aplikacji granulatu pod ciśnieniem pozwala na:

  • szybkie uzupełnienie materiału izolacyjnego w miejscach, gdzie go brakuje lub pierwotnie położono niewystarczającą warstwę,
  • na wypełnienie wolnych przestrzeni w konstrukcji szkieletowej dachu i ścian,
  • na szybkie ułożenie świeżej warstwy izolatora na starym ociepleniu, które z czasem utraciło swoje właściwości.

Warto też dodać, że możliwość wdmuchnięcia materiału izolacyjnego pozwala na naprawę izolacji budynku bez konieczności kompletnego demontażu warstwy wykończeniowej. Naprawa izolacji domów przy zastosowaniu tej techniki polega na wykonaniu niewielkiego otworu i wprowadzeniu do przestrzeni, w której ma być uzupełniona izolacja dyszy do aplikacji granulatu. W ten sposób naprawia się izolację budynków z wielkiej płyty. Metoda wdmuchiwanie sprawdza się bardzo dobrze przy wdmuchiwaniu nowej izolacji w przestrzeń prefabrykowanych betonowych stropodachów i innych przegród.Naprawa izolacji poddasza – kiedy o niej pomyśleć

Do naprawy izolacji poddasza z całą pewnością zalicza się uzupełnianie braków czy też ubytków w ociepleniach sufitu bądź dachu. Nad naprawą izolacji warto zastanowić się w momencie, gdy wykonałeś wszelkie prace na poddaszu, przygotowałeś pokoje, jednak mimo wykonania wszystkiego poprawnie, w pomieszczeniach nadal jest zimno. Dodatkowo istnieje kilka czynników, które powinny zwrócić Twoją uwagę na temat, jakim jest naprawa izolacji, naprawa ocieplenia czy naprawa dachu.

Problem z ociepleniem może przejawiać się ogólnym chłodem w domu, niską temperaturą na poddaszu w okresie zimowym, a także wysoką w czasie letnim. Dodatkowo powinna Cię zaniepokoić wilgoć na płytach gipsowych. Wszystkie wymienione czynniki mogą wskazywać, że naprawa ocieplenia dachu będzie niezbędna. Jednak co jest przyczyną takiej sytuacji?

Często wszelkie prace remontowe są już zakończone, jesteś szczęśliwy, że remont dobiegł końca i możesz się zrelaksować, jednak na drodze do zasłużonego odpoczynku staje nieprzyjemny chłód w domu. Niska temperatura może pojawiać się pod wpływem kieszeni powietrznych – wskutek źle zamontowanej izolacji. Poza tym za konieczność renowacji dachu w Poznaniu dosyć często odpowiadają kuny na dachu. Bliższym omówieniem tego trudnego problemu, jakim są kuny w dachu lub na dachu, zajmiemy się w dalszej części tekstu.

Naprawa dachu po kunie

Coraz częściej technika ciśnieniowego wdmuchiwania izolacji jest wykorzystywana do naprawy dachu po szkodach wyrządzonych przez Kuny. Wdmuchiwanie ocieplenia to jedna z szybszych metod naprawy dachu po aktywności szkodników. Sprawdza się w aplikacji materiału izolacyjnego w miejscach trudno dostępnych. Naprawa dachu po Kunie bez konieczności kosztownego przekładania poszycia izolacyjnego, nie tylko przyspiesza proces realizacji zadania, ale także znacznie redukuje koszt i czasochłonność przedsięwzięcia. Z uwagi na dużą aktywność szkodników, naprawa dachu po Kunie w Poznaniu i na terenie Polski należy do popularnych usług specjalistycznych.

Kuny to szkodniki, które niszczą izolację termiczną i wiele innych rzeczy na swojej drodze. Z problemem tego typu zmaga się wielu Polaków w całym kraju. Polecamy natychmiastową reakcję, gdy tylko zauważysz kuny na dachu. Jeśli w porę zareagujesz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że obejdzie się bez większych szkód. Szybka reakcja sprawia, że kuny w dachu nie zdążą jeszcze wyrządzić żadnych większych zniszczeń. W takim przypadku naprawa dachu po kunie być może ogranicz się do naprawy izolacji poddasza. Jednak zbyt późna interwencja może w konsekwencji oznaczać konieczność przeprowadzenia renowacji zakrojonej na zdecydowanie większą skalę.

Twój problem to kuny na dachu? A może naprawa izolacji poddasza jest konieczna z zupełnie innej przyczyny? Bez względu na to, w czym konkretnie tkwi problem, skontaktuj się z nami. Zapoznamy się z sytuacją i zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie. Naprawa dachu w naszym wykonaniu to zastosowanie innowacyjnej metody wdmuchiwania, która gwarantuje doskonałe efekty, mimo niewielkiego nakładu pracy, szybkiej realizacji i niewielkiego kosztu naprawy dachu.

Ile kosztuje naprawa dachu?

Naprawa izolacji budynku jest czasami bodźcem, który popycha do kolejnych remontów i zmian. Dodatkowe pomieszczenia, które mogą powstać na poddaszu, są świetną okazją, aby rozpocząć takie działania, jak na przykład kompletną renowację dachu. Poznań jest jednym z miejsc, w którym tego typu zabiegi są realizowane dosyć często – ze względu na dużą liczbę starszych budynków, gdzie konieczna jest nie tylko naprawa ocieplenia, ale też większa renowacja.

Zastanawiasz się, ile kosztuje naprawa dachu? To skomplikowana usługa, każdorazowo przebiegająca inaczej. Podobnie, jeśli chodzi o takie usługi, jak kompleksowa naprawa dachu – koszt jest zależny od wielu czynników. Nie sposób zatem wskazać ogólną cenę. Poszczególne projekty są wyceniane indywidualnie. Oczywiście kompletna renowacja dachu w Poznaniu będzie o wiele droższą usługą niż naprawa izolacji przy zastosowaniu metody wdmuchiwania. Niewątpliwie, o ile to możliwe, warto uniknąć trudnych i kosztownych zabiegów, decydując się właśnie na naprawę ocieplenia dachu poprzez wdmuchiwanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.