Ocieplenie domu szkieletowego to niezwykle istotny element, który wpływa na komfort mieszkańców. Nie chodzi tu wyłącznie o efektywność energetyczną budynku, chociaż każdy inwestor z Poznania doceni niskie rachunki za ogrzewanie wynikające z dobrej izolacji. Dobre ocieplenie jednocześnie znacznie poprawia wyciszenie pomieszczeń i chroni elementy konstrukcyjne. Proces budowlany w przypadku domów szkieletowych jest wyraźnie krótszy niż w przy konstrukcjach murowanych, w związku z czym ocieplanie domu szkieletowego na budowie powinno przebiega szybko i bezproblemowo.
W przypadku realizacji prac związanych z ociepleniem domu szkieletowego na budowie warto zdecydować się na metodę wdmuchiwania granulatu ociepleniowego pod ciśnieniem. Technika ta jest znacznie szybsza niż tradycyjne układanie styropianu lub wełny, a jednocześnie pozwala na uzyskanie o wiele lepszych współczynników przenikalności cieplnej. Iniekcja granulatu w puste przestrzenie przegród ścian, stropów i dachu pozwala na szczelne wypełnienie ich materiałem ociepleniowym. W ten sposób unikamy spoin i mostków cieplnych, które mogłyby pogarszać skuteczność naszej izolacji. Aplikacja izolacji postępuje bardzo szybko i z pewnością nie będzie powodem przedłużenia budowy domu. Ocieplanie domów szkieletowych cieszy się uznaniem inwestorów z Polski i coraz częściej jest wybierane zamiast metod tradycyjnych lub natrysku pian PUR.
Technika wdmuchiwania granulatu ociepleniowego to jedna z szybszych metod na układanie równomiernych, bezspoinowych warstw izolacji. Dużą zaletą tej metody jest bezproblemowe pokrywanie konstrukcji o skomplikowanym kształcie. Można powiedzieć, że ilość wystających elementów i nierówności powierzchni, praktycznie nie ma wpływu na tempo postępu prac. Dodatkowo aplikacja izolacji z dyszy, pozwala na stosunkowo łatwy dostęp do miejsc trudno dostępnych i wypełnienie ich jednorodną warstwą granulatu.
Do izolacji domów szkieletowych wykorzystujemy głównie wełnę celulozową na drugim miejscu wełnę mineralną pianką nie wykonujemy.
W takich kwestiach, jak izolacja domu szkieletowego, w tym ścian, najważniejsza jest część termiczna. Pojawia się jednak pytanie: czym ocieplić dom szkieletowy? Ściany szkieletowe są zwykle ocieplane granulatem wełny celulozowej lub wełny mineralnej, dostępną w naszej ofercie. Posiada ona dobrą izolację cieplną, dlatego sprawdza się doskonale w takim zastosowaniu.
Ocieplenie domu szkieletowego granulatem celulozy wełny mineralnej należy do najpopularniejszych metod i jest najważniejszym zabiegiem mającym na celu zapewnienie odpowiedniej temperatury w domu.
W naszej firmie oferujemy także wdmuchiwanie granulatu ociepleniowego pod ciśnieniem. Jest to metoda, która sprawdzi się jednakowo jako izolacja domu szkieletowego, czy też jako ocieplenie poddasza. Za pomocą odpowiedniego agregatu i przyłączonego do niego węża, izolacja w formie granulatu jest wdmuchiwana w odpowiednie miejsca konstrukcji. Dzięki temu, że materiał jest dostarczany pod ciśnieniem, może on dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Jednym z materiałów wykorzystywanych w metodzie wdmuchiwania jest właśnie wełna mineralna.
W konstrukcji szkieletowej ściany są zdecydowanie lżejsze oraz cieńsze niż w przypadku ścian murowanych. Kwestia tego, jak ocieplić dom szkieletowy, nie jest wcale taka prosta. Ocieplenie domu szkieletowego wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy – ten typ budowy różni się znacząco od tradycyjnych murowanych konstrukcji. W tym wypadku należy wiedzieć, że specyficzna dla konstrukcji szkieletowych jest ich warstwowość.
Ważne jest także, aby kontrolować wilgoć w budynku. Musi być ona odizolowana od belek i odprowadzana na zewnątrz tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Dlatego tak ważna jest prawidłowa izolacja domu szkieletowego. Jeśli czynność będzie wykonana poprawnie, unikniesz gromadzenia się wilgoci w domu. W związku z tym materiał izolacyjny powinien mieć zdolność wchłaniania wody. Jednocześnie nie powinien być podatny na wilgoć, gdyż mógłby utracić swoje właściwości. Jeśli chodzi o dom szkieletowy, ocieplenie należy wykonać bardzo ostrożnie i starannie.
Ocieplenie domu szkieletowego wełną mineralną to gwarancja utrzymania odpowiedniej temperatury podczas każdych warunków pogodowych. Oczywiście, jeśli wykonawcy wiedzą, jak ocieplić dom szkieletowy w prawidłowy sposób. Jeśli chcesz zyskać pewność, że za ocieplenie domu szkieletowego odpowiadają fachowcy, zleć nam to zadanie. Doskonale wiemy, czym ocieplić dom szkieletowy oraz jak to zrobić. Wiedza i doświadczenie umożliwiają nam nie tylko skuteczne, ale też szybkie przeprowadzenie zabiegu ocieplania domu szkieletowego.
Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.