• +48 537 200 559 |
  • ul. Kminkowa 75 G/2, 62-064 Plewiska |
  • Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 19:00|
  • Sobota: 9:00 - 14:00

Ocieplanie stropodachów w Poznaniu i nie tylko



Ocieplanie stropodachów Poznań

Nasza firma koncentruje się na usługach związanych z ocieplaniem stropodachów w nowych inwestycjach, jak i docieplanie stropodachów w budynkach istniejących. Pracujemy dla klientów z Poznania, jak i z całej Polski. Dzięki specjalistycznej wiedzy i nowoczesnej technologii optymalizujemy efektywność cieplną budynków. Docieplenie stropodachu to zazwyczaj jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie rachunków w sezonie grzewczym.

Niezbędne docieplanie stropodachów

Istnieje wiele sytuacji, w których niezbędne jest docieplanie stropodachów. Często jest tak, że w domu pojawia się nieprzyjemny chłód, którego domownicy chcą się pozbyć. W okresie zimowym przebywanie na najwyższych piętrach może być w takiej sytuacji mocno uciążliwe. Polecamy wtedy sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z izolacją. Wykonujemy fachowe docieplenia granulatem, które są gwarancją ciepła w domu.

Jak się robi ocieplenie stropodachu?

Jednym z popularniejszych rozwiązań na otrzymanie wyższej temperatury w domu jest docieplanie stropodachów. Kiedyś ocieplenie stropodachu wykonywano z materiałów, które niedostatecznie chroniły przed niską temperaturą. Dodatkowo materiały używane w przeszłości nie zabezpieczały przed wilgocią, czy upałem w okresie letnim. Między innymi z tego powodu docieplanie starszych budynków jest dzisiaj tak powszechne.Ocieplenie stropodachu wykonuje się podobnie jak izolację poddasza nieużytkowego. Zakres prac polega na ułożeniu równej, jednolitej warstwy materiału izolacyjnego. Grubość warstwy zależy od oczekiwanego współczynnika izolacyjności cieplnej. Aplikacja materiału termoizolacyjnego odbywa się przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który wdmuchuje pod ciśnieniem granulat izolacji. Technika ta pozwala uzyska jednolitą strukturę nawet w miejscach trudno dostępnych.

Przed rozpoczęciem docieplania granulatem niezbędne jest sprawdzenie jakości poprzedniej powłoki termoizolacyjnej, jak również określenie, jaki rodzaj stropodachu posiadasz. Dodatkowo warto sprawdzić, w jakim stanie technicznym znajduje się dach. Gdy wszystkie czynności zostaną wykonane, można rozpocząć ocieplanie stropodachu.

Warstwy stropodachu i czym on właściwie jest?

Dla lepszego zrozumienia, dlaczego izolacje stropodachów są tak ważne, należy odpowiedzieć na pytanie, czym jest stropodach. Otóż jest to strop, znajdujący się na ostatniej kondygnacji budynku. Pełni on również funkcję płaskiego dachu. Charakterystyczny dla takiego rozwiązania jest brak poddasza. Tak jak w przypadku innych konstrukcji dachowych, tak i stropodach składa się z warstw. Warstwy stropodachu mają chronić budynek przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Dodatkowo powinny też chronić przed zbyt dużym nagrzewaniem w lecie. Poszczególne warstwy stropodachu realizują określone funkcje, dlatego konieczne jest wykonywanie ich z różnych rodzajów materiałów.
Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wyróżniamy dwie grupy stropodachów:

  • ocieplone
  • nieocieplone

Pierwsze z nich wykorzystywane są głównie w budynkach, które posiadają ogrzewanie oraz tych, w których niezbędne jest utrzymywanie konkretnych temperatur. Stropodachy nieocieplone złożone są jedynie z konstrukcji nośnej i warstwy hydroizolacji. Tego typu stropodachy stosuje się w miejscach nieogrzewanych, takich jak magazyn. Biorąc pod uwagę konstrukcję, również możemy wyróżnić dwa rodzaje stropodachów:

  • pełne
  • wentylowane

Konstrukcję stropodachu wentylowanego wykonuje się w celu uniknięcia gromadzenia się pary wodnej oraz uchronienia izolacji stropodachu przed wilgocią. Docieplenie stropodachu wentylowanego polega na tym, że materiał izolujący zostaje wdmuchiwany równomiernie na całą powierzchnię stropodachu.

Zalety ocieplania stropodachu granulatem izolacyjnym

Duże zainteresowanie docieplaniem poddaszy w budynkach starego typu na terenie Polski spowodowało, że EcoCeluTerm zaczął poszukiwać optymalnej metody do wykonywania usług tego typu. Wybrano technologię wdmuchiwania granulatu izolacyjnego pod ciśnieniem. Technika ta okazała się znacznie bardziej wydajna i skuteczna od układania i docinania tradycyjnych komponentów izolacyjnych.

Do podstawowych zalet docieplania stropodachów granulatem, należą:

  • idealne pokrycie nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji,
  • łatwa aplikacja w trudno dostępnych miejscach,
  • granulat nie wymaga docinania, a ułożona warstwa jest jednorodna i nie ma spoin,
  • granulat dobrze chroni konstrukcję stropodachu przed wilgocią,
  • dobre właściwości wygłuszające,
  • i wiele innych.

Ponadto, technika wdmuchiwania granulatu jest idealna do dynamicznego realizowania prac w istniejących modernizowanych budynkach, jak i na placu budowy nowych inwestycji mieszkaniowych. Ocieplanie i docieplanie stropodachów tą metodą należy do najpopularniejszych technik wykorzystywanych do realizacji prac tego typu w Poznaniu.

Ponowna izolacja stropodachów może być wykonana szybko i sprawnie, wystarczy jedynie wybrać odpowiednią metodę, która zapewni dotarcie do słabo dostępnych miejsc oraz zagwarantuje wyciszenie. Jeśli czujesz, że w Twoim domu temperatura nie jest taka, jak być powinna, warto, abyś zlecił kontrolę izolacji stropodachu. Jeśli kontrola wykaże nieprawidłowości, warto rozważyć docieplenie granulatem.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami! Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.